28. septembra 2016

AKO ZACHRÁNIŤ JEŽKA?

AKO ZACHRAŇUJEME JEŽKA PRED VLČIAKOM. 
Všetci ježkovia majú čiernu tvár.
Celé leto ku nám do záhrady chodia ježkovia, veľa JEŽKOV, v auguste chodili každý deň, teraz už pomenej.  Vždy je to večer, vonku tma cca 21-23,00 hod. a počujeme ako zvláštne šteká pes. Skôr tak zvláštne kvíli.
Chytá skrúteného ježka do papule a hádže ho, ako loptičku. Žiaľ zistili sme,  že aj napriek tomu, že veľmi pichá, vie ho aj usmrtiť . Potom ako sa to raz stalo, odvtedy sme vždy pripravení.  Keď počujeme to zvláštne štekanie, berieme lopatu, metlu, baterku a vybehneme von.  Zakričíme na psa, ten dobehne a rýchlo hľadať ježka a dať ho na lopatu. Len neviem ako sa ku nám vždy dostane, lebo dookola záhrady máme hustý plot.
 Dakedy sa chcem pozrieť ako ježko vyzerá a dáme ho dnu do domu a čakáme kedy sa rozvinie.  Aj Rudko je zvedavý, trochu pozorujeme ježka a potom ho odnesieme ďalej do inej vzdialenejšej záhrady, kde nie sú nablízku žiadni psi.
Malilinký ježko, ale nie je od nás, ale z FunMansion.com, asi samček :-).
                                          Aj vaši psi chytajú ježkov, alebo len náš je taký ?
                                                                    
                                                                            *****
Zo SVADBY nám ostalo veľa rôznych kytíc a kvetov.  Niektoré som vysušila, potom rozobrala a urobila som si kytičku, ostalo aj na ďalšiu, tá bude ružová.
Z jednej kytice so slnečnicami, ostali červené bobule, tie som zapichla do srdiečka, čo sme mali na svadbe na dverách.  Cez víkend už určite urobím nejaký normálny jesenný venček. Veď šípky už na mňa čakajú...


                                                
                                                  PRAJEM PRÍJEMNÝ ZVYŠOK DŇA
   

8 komentárov:

 1. S jezkem bohuzel neporadim,ale je dost mozne, ze bude prave v plote schovany, i kdyz to by ho asi pejsek stale citil, ze? A hezy vyuzite kyti ze svatby:-). M.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ked sme byvali na dome a mali sme Tapka, tak on dokazal stekat celu noc, ale nikdy mu neublizil. Stekanie bolo neznesitelne, nedalo sa spat, tak sme ho v tie kriticke chvile zatvarali do voliery. Jezkovia k nam velmi na navstevu nechodili. Ale rovnako stekal na kunu, ktora byvala v nasom mlyne, no ta bola bystra a pouzivala iny vychod, kde on nemal pristup. Iba raz, ked mala mladata, jedno sa v noci asi zatulalo a nas priatelsky Tapko sa s nim chcel hrat a(asi) ju pridusil(nemala ziadne ocividne zranenie). Rano mi ho 9riniesol ukazat, popoludni, ked som sa vratila z prace si ho stale pri sebe opatroval , tak sme ho s detmi pochovali. Bud bolo jedine, alebo sa poucili.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Toto je náš druhý vlciak ale aj keď budú ľuďom labky podávať a ležať pri nohách, zvieratká iné nemusia. Hrajú sa s nimi ako Tapko a pritrafí sa.

   Odstrániť
 3. S ježkem Ti neporadím :-) Usušené kytice jsou nádherné. Podobné srdíčko mám schované, moc hezká inspirace, zkusím ho s něčím podzimním oprášit :-) Hezký den

  OdpovedaťOdstrániť
 4. S ježkem také zkušenosti nemám. Ta kytice i srdíčko jsou krásné. Hezké dny.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. S ježkem také zkušenosti nemám, jen se mi líbí😉
  Kytice je nádherná a na šípky se také chystám. Měj krásný víkend. Z❤

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zitko, moc krásné využití květin.
  A ježci... manžel měl jako dítě psa, který je nenechal být...
  Měj hezký den, Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ďakujem Marcelke, Danke, zdenke, Helenke a Alenke za mile komentáre.

  OdpovedaťOdstrániť