18. júla 2017

Ako sme hľadali myši - Bude nová drevená podlaha.

Ešte niekedy pred 2 rokmi, sme prišli na chalupu a chalupa smrdela myšami, všade po......  samé čierne bodky, ako keby niekto celú chalupu posypal čiernymi semiačkami.  Musel to byť raj pre myši.  Čo sa dalo- poťahy, deky, prehozy, posteľné prádlo, koberce, všetko sme dali na dvor, upratovali, vysávali, umývali všetko, ale aj tak spať tú noc nikomu neprajem - katastrofa.

Všetok nábytok sme odtiahli a našli 3 diery, ktoré sme zapchali drveným sklom a zabetónovali. Na pol roka bol kľud a potom zase niečo. Zistili sme, že v obývačke musí byť diera. Všetko sme znovu odtiahli a nenašli sme nič.Poprosili sme suseda, či by nám trochu nepostrážil barák.  A strážil jedna radosť, pochytal snáď 30 myší. 
                                
Chytal na takúto pascu  a naplnil to šrotom.
Nestihli sa chuderky ani poobzerať a už boli chytené.
Povedal nám, že asi budú mať hniezdo pod podlahou.


Podlaha na chalupe je taká netypická. Starú podlahu prikryli drevotrieskou, niekde už bola napučaná, krivá, vedeli sme že ju bude treba riešiť, tak teraz to prišlo.  Cez víkend sme rozobrali celú obývačku.

Najhoršie bolo, kde to uložiť tak, aby sa to nezničilo a tiež aby bola chalupa funkčná. Nakoniec sme to vyriešili, ale máme to teraz trochu stiesnené :-)                   

 Odstránili sme koberec, pod kobercom hrubá 3 cm drevotrieska.
Aby sme ju vládali vyniesť, museli sme ju polámať.   Pod drevotrieskou PREKVAPENIE !
3-10 cm pilín, zhora zasypané vápnom. Mysleli sme si,  že pôvodná dlážka spráchnivela a vápno že je plieseň.


Vyniesli sme 40 veľkých vedier jemných pilín. Ja som nakladala, manžel nosil von. Pod pilinami sa ukázala pôvodná drevená podlaha, asi do 3/4 aj celkom dobrá.
Manžel vraví, teraz to
VYBRÚSIME, NATRIEME, ZLÉ DREVO VYMENÍME A IDEME DOMOV.

                                                             

 Žiaľ v jednom rohu, bola zem a aj stará podlaha vlhká, samá plieseň, rozpadávala sa.  Ukázali sa chodbičky pod podlahou a rôzne diery. Myši si vyhrýzli omietku medzi skalami. Ale nikde hniezdo ani myška,Vytrhali sme podlahu, išlo to ťažko, potom ešte trámy.

Najbližšie nás čaká odstrániť pár cm zeme a potom sa uvidí. Musíme si to ešte raz poriadne premyslieť, preštudovať nejaké materiály, internet čo ponúka, aby sme ochránili dom od vlhkosti a zároveň aj od myší.                  Robil z Vás niekto podlahu?  Máte to na blogu?  Radi sa poučíme.

                                           Nemyslite si, že doma zaháľam. Ale to si nechám na nabudúce.

PRAJEM KRÁSNE LETO
ZITA

6 komentárov:

 1. Páni, jdete na to z gruntu :-))))
  Bohužel zkušenosti s podlahou ani s myškami nemám. Eva

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Uff, Zitka, tak to je riadna robota. My sme tiež pred pár rokmi prerábali, ale nie až takto do "hĺbky". Pri oprave starších domov sa často skrývajú nečakané prekvapenia. Držím palce, nech sa podlaha vydarí k spokojnosti.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zitko, tedy to jste si mákli! Prostě starý dům! Ale chápu, že to chcete mít pořádně a nej jen tak hala bala...
  Snad i ty myšky to u vás vzdají a půjdou k sousedům :o)
  Pa, Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zitko, to bude ještě hodně práce, to znám, ale pak se člověk kochá výsledkem. Předloni jsme honili myšku po celém domě a to máme Justýnu :-) Měj se krásně.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Uuuuf roboty ako na kostole, ale bude super a hlavne dobrý pocit.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dievčatá takto naraz v jednom komentári ďakujem za psychickú podporu :-)

   Odstrániť