24. októbra 2016

JESENNÝ VENČEK - ČO PRÍRODA PONÚKLA

Na začiatok sa chcem poďakovať  za krásne komentáre k svadobným fotkám. 
Príspevok som už vymazala, nechcem aby fotky kolovali na internete.

   JESENNÝ VENČEK Z BOBÚĽ 

             šípky                           imelovník ružový                           skalník                             pavinič                                                                                       

 Na základ som použila starý šípkový venček z minulého roka, len som odstránila staré šípky. Potom som obalila venček skalníkom. Robilo sa z toho veľmi dobre a venček je pekný aj bez ďalších bobúľTakže som si urobila ešte jeden.


 
Všetko čo je na venčeku okrem vyschnutých červeno-oranžových bobúľ JARABINY, rastie popri ceste u nás. Jarabina ostala z kytice zo svadby.


                                                VÝSTAVA SVADBA

Nedá mi nevložiť sem pár fotiek z výstavy.  Robím tak trochu reklamu kamoške, .........ale tiež to môže byť inšpirácia pre niekoho.
Ich stánok bol nádherný, tento rok si na tom dali veľmi záležať.  Kvetinovú výzdobu robil jeden mladý šikovný kvetinár -flórista z Kvetinárstva GAROMI v Košiciach. 

ZIMA  JESEŇ BIELE MINI TEKVIČKY

         Sedím s kamoškou večer pred výstavou  a pozeráme sa, ako sa pripravujú stoly a ja sa pýtam?
                    " TIE MALÉ BIELE TEKVIČKY, ČO S NIMI BUDE PO VÝSTAVE ?  ČIE SÚ ? "
                                                                       "TVOJE"
No nie sú nádherné? Zatiaľ sú v mojej kancelárii a sú pekné len tak ako sú.PRAJEM PRÍJEMNÝ  ZVYŠOK DŇA A SUPER TÝŽDEŇ.
ZITA

18. októbra 2016

MODOOM -výstava nábytku a dizajnu - INŠPIRÁCIE

Ako som písala v predošlom príspevku, cez víkend som bola v Bratislave. Mala som v pláne, pozrieť sa čo je nové v IKEI  a chcela som si pozrieť výstavu nábytku.  Nakoľko  ma dcéra ukecala na Viedeň, na posledné dve akcie ostalo veľmi málo času.   Nikdy v živote som ešte neprebehla IKEU  za 20 minút, ale bolo pred záverečnou, nič mi neostávalo:-). V tej rýchlosti ma nič nezaujalo, tak som sa na druhý deň nemusela vracať.
Na výstavu MODOOM som mala tiež asi 1/2 hodinu,   ale pokiaľ nechcete tam niečo kúpiť, tak to stačí.   Výstavy to sú pre mňa inšpirácie.  ČO VIEM UROBIŤ JA SAMA DOMA a výhodnejšie, dakedy mi stačí vidieť len nejaký zaujímavý detail . Nábytok, tak ten bol fantastický, krásne sedačky, prekrásne postele, ale neviem či tie ceny boli pre normálnych smrteľníkov. Pre mňa určite nie.
Najkrajšie na celej výstave bol luxusný drevený nábytok z orecha alebo iných drevín, drevené  stoly, nohy z chrómu, alebo skla 2000-3000,- €.  Taká modernejšia verzia.  Fotila som tabletom, dcéra 10 m predo mnou a naháňala ma, nie je čas, ...... Takže fotiek je pomenej.

TAKŽE POĎME NA TO.

Ako som písala vyššie, výrobky z dreva boli pre mňa TOP.  Tá polička, naozaj jeden šikovný manžel alebo trebárs aj manželka :-) to zvládne.  Drevo je dosť hrubé, urobené zárezy v dreve a vložené sklo. Cena 1200,- €. Posteľ ten istý výrobca. Aj stoly boli podobné, kraje dreva nezarovnané.


 Kresielko,  farba a materiál podobný môjmu kreslu, ale je vyrobené teraz, nie repasované zo starého. Kto sem chodí menej, tak to druhé je moje renovované kreslo. Nakoľko opierky boli zničené, vyrobila som z nich stôl.


                               Ďalšie kresielka ktoré ma zaujali, tvarom, alebo materiálom, farbou......


Na chalupe mám podobnú gaučovku a už presne viem ako ju prerobím. Každý diel osobitne očalúnim, len nakúpiť nejaké pekné látky. Starý nepekný gauč mám, má osobitné 4 sedačky a roh, podušky, ešte aj hlavová opierka je už ušitá.  UŽ SA TEŠÍM.Zaujala ma jedna luxusná posteľ, žiaľ nemám fotku celej postele, odfotila som si len detail šitia, prevedenia. Ešte aj utekajúca dcéra sa pri nej zastavila, lebo bola vďaka farbe prekrásna, čo nevidno na fotke samozrejme  :-).  Trochu sa podobala farbou a prevedením na moju postel (obr. 2) ,čo som si prerobila na chalupe.   Zistila som, že nemusím mať 10 cm hrubý molitan, aby záhlavie postele bolo pekné. Minuli sa mi totižto všetky molitany a nové sú dosť drahé. Takto stačí kúpiť 5 cm a výsledok je rovnaký. A nemusia byť gombíky, takto to vyzerá  modernejšie. Na poslednom obrázku je posteľ ktorú si berie dcéra do nového bytu. Už sa jej nepáči tento štýl, či neviem s ňou niečo urobiť.  JASNÉ ŽE VIEM.  Bude mať presne také záhlavie ako posteľ na 1. obr.
Presne viem ako si prerobím môj stôl ktorý mám v obývačke, keď ma omrzí. Vložím si do neho dosku.

Prekrásna lampa. Mala cca 1 m a stála cca 650,- € a už bola predaná, Vedľa nej je okrúhla lampa za cca 320,- €. Na 2. obrázku moja verzia lampy z višne, ktorá ma vyšla na 10,- €.  Neviete niekto, kde by som vedela výhodne kúpiť HRANATÉ TIENIDLÁ ?


Nechcem sem dávať fotky gaučov, boli nádherné skoro všetky ktoré tam boli, ale tento ma zaujal. Je z brúsenej kože. Bol krásny, voňavý, pohodlný, cena cca 6000,- €.  Ten taliansky luster v zlatom prevedení,  Och. Radšej som sa nepýtala na cenu.

                                                                                    
Už som spomínala že prerábam nočné stolíky na zrkadlové a tiež som už rozmýšľala, aké lampy sa hodia na to?  Nech to nie je s tým zrkadlom predimenzované a hlavne nech to nie je drahé. A blížia sa Vianoce, tak som vo Viedni v T-KMAXe deň pred výstavou kúpila  krásne dve lampy ako darček.  Lampa je podobná tej z výstavy, ale bola za zlomok ceny.
1. obr. je z výstavy   a   2 obr. T-KMAX.

Samozrejme tam boli aj iné veci, krásne koberce, krby, lustre, ale žiaľ nie pre moju peňaženku.  Preto inšpirácie a nie report z výstavy.

27.-30.10.2016 bude dizajnová výstava v PRAHE. Žiaľ,  nikto tam so mnou nemôže ísť, tak by som chcela poprosiť, kto tam idete, tak veľa veľa fotiek.  A  ........... veľa veľa fotiek.

                                               PRAJEM KRÁSNY ZVYŠOK DŇA.
                                                                       ZITA

17. októbra 2016

CESTOVANIE SO PSíKOM - prečo necestovať vlakom

V piatok ráno sme sa vybrali s manželom a malým psíkom do Banskej Bystrice pre opravené auto dcéry, z tade potom ďalej už autom  do Bratislavy.  Išli sme vlakom. Nakoľko so psíkom nezvykneme cestovať vlakom, vyzerali sme ako nejakí BURANI.


 Tašku na prevoz psíka sme mali, ale zobrali sme aj veľký hrubý uterák, pred cestou okúpali psíka, takže jeho vlásky (yorkshir nemá chlpy) aj celý psík krásne voňal, okrem jedného cestujúceho v 8 miestnom kupé, nebol nikto. Na sedadlo sme prestreli uterák, psík 3 kg si pekne ku nám ľahol, tak ako je zvyknutý z domu.  

Prišla pani sprievodkyňa a DIV JEJ OČI NEVYPADLI. 
               Psíka dole, sedadlá sú pre ľudí !.
Zobrali sme uterák a dali sme pod sedadlo.
                A lístok pre psíka máte?    Koľko bude stáť lístok?   "6,50 €".  My sme platili 10,20  na jednu dospelú osobu.    Za 6,50 sa bude viesť a ležať pod sedadlami.  Ja na to "Niekde som čítala , že pokiaľ psík je v taške, nemusíme za neho platiť".  Tak sprievodkyňa počkala pokiaľ chudáčika nášho rodinného príslušníka, nášho miláčika,  zavrieme do prenosnej tašky.  Nie vložíme, ZATVORÍME VŠETKY ZIPSY. Rudkovi sa to nepáčilo, prv brechal, potom trochu skučal. Ja som bola celú cestu zohnutá,  škrabkala som mu chrbátik  a manžel ako keby sa ho to netýkalo, čítal si knižku: "Zločiny českých králu"
Ale 6,50 € predsa nebude platiť.   

Počas cesty som už vedela kedy sprievodkyňa prichádza. Vždy skontrolovala situáciu.  TÁTO PANI DOMA URČITE PSÍKA NEMÁ. Rudka som vždy pustila , ležal skrytý pod sedadlami, vedel že keď vystrčí ňufáčik, tak musí do tašky.  Nakoniec som si tašku dala na kolená, pes mal hlavu vonku a pozeral na cestu. NEBRECHAL, NIKOHO NEOTRAVOVAL, NESEDEL NA SEDAČKE, NESMRDEL, VOĽNE SA NEPOHYBOVAL. V kupé už okrem nás nebol nikto, takže nikoho nemohol otravovať, ale keď sprievodkyňa išla okolo nás, tak krútila hlavou.

Keď sme prestupovali vo Zvolene na iný spoj, ďalší vlak, sprievodca si psa ani nevšimol a čo je zaujímavé nastupovala slečna do vlaku a na ruke jej sedela krásna SOVA. Presná takáto ako na obrázku a sprievodca sa pýta. "nie je nejaká nespokojná ?" Áno je,  lebo je hladná.

 V kupé sme sedeli 6 ľudia a všetci mali doma psov takže posledných 25 minút prebehlo veľmi rýchlo. 

 

Tak tento pán prosím, ktorý si dáva so svojím psíkom šlofíka poobede u tety na chate, nechce z princípu zaplatiť psíkovi lístok.  

A POUČENIE?  Netreba byť skúpy a zaplatiť psíkovi lístok, alebo necestovať vlakom. 
Neviem si predstaviť žeby nejaký pes vydržal byť zavretý v taške 4 hodiny. 

                                                      PRAJEM PRÍJEMNÝ DEŇ